2017

popołudnie fauna

Teatr Rozrywki

Około 2000 lat temu faunowie funkcjonowali na granicy pomiędzy tym, co cywilizowane i tym, co dzikie. Byli postaciami ze strefy przejściowej. Rozbójnikami wyjętymi spod prawa grasującymi na pograniczach górskich lasów i pastwisk – w wąskim paśmie oddzielającym odludzie od staroitalskiej wsi. To właśnie tam natura zderzała się z kulturą. Tam widywano również nimfy, które zjawiały się jak istoty ludzkie i znikały jak widma. Dzisiaj taka granica przebiega gdzie indziej. Została przesunięta, a właściwie ukryta przed nami: szczelnie zapakowana w foliowy worek pełen żyznej ziemi.

Akcja Popołudnia Fauna rozgrywa się w sklepie ogrodniczym. Czy to nie tam należy właśnie szukać tej dawnej, mitycznej granicy? Tego pierwotnego zderzenia?

Naszymi bohaterami są faunowie-sprzedawcy z działu ogrodniczego, którzy jak starożytni bożkowie poruszają się pomiędzy naturą i kulturą. Oraz nimfy-klientki i klienci zwabieni do sklepu zapachem nawozów oraz grą na fletni Pana. Gotowi w każdej chwili zniknąć bez sfinalizowania transakcji.

Jest popołudnie. Sierpniowy upał sprawia, że ciało spowalnia, a w sklepie ogrodniczym wszystko zaczyna się kleić, dyszy, sapie i drga. Nieznośne napięcie wibrujące w powietrzu może być rozładowane tylko w jeden sposób.
Łukasz Wojtysko

Reżyseria, choreografia: Dominika Knapik
Tekst, dramaturgia: Łukasz Wojtysko
Muzyka: Łukasz Jędrzejczak, Daniel Szwed
Przestrzeń, kostiumy: Karolina Mazur
Multimedia: Dawid Kozłowski
Asystent choreografa: Maciej Cierzniak
Asystent kostiumografa: Lidia Kanclerz
Obsada: Maciej Cierzniak, Sebastian Chwastecki, Krzysztof Czubaszek, Daniel Dąbrowski, Łukasz Marczyński, Karol Zdańkowski oraz gościnnie: Beata Jabłońska-Rakoczy, Łukasz Wojtysko i muzycy: Daniel Szwed, Łukasz Jędrzejczak
Premiera: 19.01.2017

Zdjęcia: Klaudyna Schubert

Odtwórz wideo